Powiat Szczecinecki
Aktualności Rada Powiatu Starostwo Gminy Gospodarka Rynek pracy Turystyka
 
Strona główna | Forum dyskusyjne | Księga gości | Kontakt e-mail | Mapa serwisu |
08.04.2013
Grono Mocarzy powiększyło się!

kliknij, aby powiększyć... Od 9. lat Starosta Szczecinecki jest gospodarzem Konkursu Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego, w ramach którego doceniani i nagradzani są przedsiębiorcy, prężnie działające podmioty gospodarcze oraz wyjątkowe osobowości i organizatorzy kulturalnych, społecznych i sportowych inicjatyw. W tym roku uroczysta Gala wieńcząca Konkurs odbyła się 5 kwietnia, tradycyjnie w sali widowiskowej kina „Wolność” w Szczecinku.

Zanim laureaci 8 kategorii Konkursu otrzymali statuetki, Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim przedsiębiorcom za działalność, inicjatywę i pracę na rzecz „małej ojczyzny” oraz podkreślił jak ważnym elementem każdej społeczności jest gospodarka: „Wyrazy uznania, słowo dziękuję dla tych wszystkich, którym „chce się chcieć”. To Państwo – WY wszyscy jesteście naszym bogactwem i kapitałem. Dzisiejszą uroczystością, dzisiejszymi wyróżnieniami chcemy Państwu – jak co roku, jak od tych dziewięciu lat – podziękować, pokazać Wasz wysiłek i pochwalić się tym, co zdarzyło się w życiu gospodarczym w naszym powiecie w roku 2012.” (poniżej wystąpienie Krzysztofa Lisa)

W tym roku swoją obecnością Galę zaszczycili Ryszard Mićko Wicewojewoda Województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Jakubowski Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Adam Wyszomirski Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz Roman Szewczyk Starosta Koszaliński oraz Mirosław Majka Starosta Świdwiński.

Poza gośćmi honorowymi, samorządowcami z terenu powiatu szczecineckiego, na Galę licznie przybyli przedsiębiorcy, osoby zaangażowane w działalność społeczną, kulturalną i sportową powiatu. Wiele branż było reprezentowanych przez małych, średnich i dużych przedsiębiorców, którzy zatrudniają kilkadziesiąt, kilkuset pracowników, produkują lub świadczą swoje usługi na rynku lokalnym, ogólnokrajowym, a nawet europejskim czy światowym, co świadczy o popularności i prestiżu Konkursu.

Tradycyjnie zgłoszenia można było dokonać osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szczecinku, poprzez specjalną zakładkę na stronie internetowej Powiatu Szczecineckiego www.powiat.szczecinek.pl „Gawex Media”, Temat.net, iszczecinek.pl oraz kupon, który ukazywał się w Tygodniku Szczecineckim „Temat”. Bez wątpienia różne formuły zgłaszenia kandydatur przyczyniły się do tak dużej frekwencji.

Do tegorocznej edycji Konkursu wpłynęło 60 zgłoszeń w 8 kategoriach, z czego 57 spełniło kryteria regulaminowe i uzyskało nominacje do ubiegania się o statuetki Mocarza. Największą popularnością cieszyły się kategorie tj. Pozagospodarcza Osobowość Roku (11 nominacji), Pozagospodarcze Wydarzenie Roku (11 nominacji), Najlepszy Podmiot Działający w Usługach (9 nominacji) oraz Przedsięwzięcie Inwestycyjne Roku (8 nominacji). Wśród nominowanych znaleźli się:

W kategorii „Osobowość Gospodarcza Roku”:
1. Adam Bielicki
2. Marian Droździel
3. Zygmunt Kiełbasa

W kategorii „Przedsięwzięcie Inwestycyjne Roku”:
1. „Dom Zielarza”
2. Rewitalizacja Parku Miejskiego w Szczecinku
3. Budowla Osiedla Mieszkalnego przy ul. Polna-Kosińskiego
4. Kompleksowa inwestycja w termomodernizację obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatu szczecineckiego
5. Rozbudowa zakładu oraz zakup nowych urządzeń
6. Kopalnia na płozach
7. Wdrożenie projektu transferu produkcji – uruchomienie nowych linii produkcyjnych w Elda- Eltra Elektrotechnika Szczecinek
8. Agroturystyka Wilcze Laski

W kategorii „Najlepszy Produkt Roku”;
1. Chleb gryczany
2. Miód pszczeli z mieszanką pokrzywową
3. Przewozy pasażerskie do Neapolu
4. Suknie ślubne Pani Zofii
5. Cukierki Choco TRIO

W kategorii „Rolnicze Przedsięwzięcie Roku”:
1. Sklep patronacki FHU Agrotnom
2. Gospodarstwo Rolne Szymon i Tadeusz Markiewicz

W kategorii „Firma z Klasą”:
1. „Patronka” Sp. z o. o.
2. Elda-Eltra Elektrotechnika Spółka Akcyjna Szczecinek
3. Szpital w Szczecinku Spółka z o.o.
4. Meble Bonkowscy
5. Abex Sp. z o.o.
6. ROLTOP Sp. z o.o. oddział Grzmiąca
7. Regionalne Centrum Nefrologii
8. LAFARGE Kruszywa Żwirownia Sępólno

W kategorii „Najlepszy Podmiot Działający w Usługach”:
1. Asgraf S.C.
2. Bar Poranek
3. FHU Agrotnom Marzena Nowacka
4. Meble Bonkowscy
5. Salon Fryzjerski Urszula Wronowska
6. ROLTOP Sp. z o.o. oddział Grzmiąca
7. Zakład Wulkanizacyjny Danuta Liszewska
8. „Zdrowie i Uroda” Karolina Stefańska-Franczak
9. PKS w Szczecinku Spółka z o.o.

W kategorii „Pozagospodarcza Osobowość Roku”:
1. Teresa Stalko
2. Danuta Ziętara
3. Barbara Filipowska
4. Krzysztof Tomaszewicz
5. Małgorzata Kubiak-Horniatko
6. Jarmila Góra
7. Lidia Donata-Drewko
8. Tomasz Stańczyk
9. Jarosław Kowalczyk
10. Krzysztof Kutrowski
11. Zespół „Materia”

W kategorii „Pozagospodarcze Wydarzenie Roku”:
1. VII Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż
2. Realizacja filmu „Mysia Wyspa"
3. Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Podlodowym – Szczecinek 2012
4. Obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Białym Borze i w Szczecinku
5. Szczecinecki Portal Historyczny im. prof. Dr Karla Tuempla Szczecinek.org
6. Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne - Cykl koncertów 2012
7. „Wesele Krakowskie - Krosino 18 sierpnia 2012 r.”
8. III Zlot Cultstyle
9. III Festiwal Balonowy o memoriał Kurta Hummela
10. Udział oraz III miejsce w programie Disco Star Zespołu TALISMAN
11. Majówka w Dworze Pomorskim w Luboradzy

Od początku celem Konkursu jest uhonorowanie firm osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy Ziemi Szczecineckiej w 2011 roku, uhonorowanie osoby, która w sposób ponadprzeciętny wpłynęła w 2011 roku na rozwój gospodarczy powiatu, promocja rozwoju gospodarczego powiatu szczecineckiego, uhonorowanie osoby, która swoimi działaniami i zaangażowaniem w sferze pozagospodarczej wpłynęła na rozwój powiatu szczecineckiego oraz przyczyniła się do jego promocji, uhonorowanie wydarzenia, które w sferze pozagospodarczej sposób szczególny przyczyniło się do promocji powiatu szczecineckiego.

Decyzją Kapituły, która w tym roku poszerzyła się o Osobowość gospodarczą 2011 roku, obradowała w składzie:
1. Krzysztof Lis – Przewodniczący Kapituły
2. Piotr Stakuć (Osobowość Gospodarcza’2004)
3. Leszek Palewicz (Osobowość Gospodarcza’2005)
4. Longin Graczkowski (Osobowość Gospodarcza’2006)
5. Zbigniew Gawroński (Osobowość Gospodarcza’2007)
6. Janusz Paszkiewicz (Osobowość Gospodarcza’2008)
7. Paweł Szycko (Osobowość Gospodarcza’ 2009)
8. Wiesław Łuczak (Osobowość Gospodarcza ‘2010)
9. Halina Wiśniewska (Osobowość Gospodarcza ‘2011)
10. Dorota Chrzanowska
11. Katarzyna Oleś – sekretarz,

laureatami IX edycji Konkursu zostali:

W kategorii „Osobowość Gospodarcza Roku”
najbardziej prestiżowej kategorii, która podsumowuje dorobek osobisty i zawodowy, zaangażowanie i wkład w życie gospodarcze i społeczne samorządu powiatowego laureatem został:

 
Pan Zygmunt Kiełbasa

Znany na naszym rynku deweloper i inwestor, osoba fizyczna i podmiot gospodarczy, posiadający wpływ na realny wzrost zatrudnienia, szczególnie w sektorze budowlanym. Na szczególne uznanie zasługują jego aktywny udział w komercjalizacji nieruchomości, zaraz krótko po zmianach ustrojowych w Polsce, wraz z rewitalizacją zastałych substancji budowlanych (Kasyno Wojskowe, Bar – Poranek, sklep na ulicy Wyszyńskiego), współtwórca zmiany wizerunku dawnego „Blaszaka”, realizacja indywidualnego projektu pod nazwą własną „nowoczesne biuro”. Pomysł doprowadził do stworzenia w mieście Szczecinek około 90 biur i pośrednio wpłynął na aktywność pojedynczych podmiotów gospodarczych, zagospodarowanie nieruchomości przy ul. Cieślaka/Kopernika poprzez stworzenie nowego układu komunikacyjnego, inwestycja deweloperska w Szczecinku przy ul. Zielonej - nowoczesny dom mieszkalny z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań energooszczędnych i ciepłowniczych, zrealizowana w całości w 2008 r.
Pan Zygmunt Kiełbasa jest szeroko znany nie tylko jako przedsiębiorca, ale również jako aktywny sponsor różnego rodzaju zawodów sportowych i osób będących w potrzebie.

 

W kategorii „Przedsięwzięcie Inwestycyjne Roku”:

OPAK Leopold Pączka
Spółka Jawna Szczecinek

za rozbudowę zakładu oraz zakup nowych urządzeń

Firma OPAK to w pełni prywatne polskie przedsiębiorstwo działające na rynku od 1991 r., które stawia na ciągły rozwój swojej firmy, poszerzanie oferowanego asortymentu oraz wdrażanie nowych technologii.
Pod koniec 2011 r. firma OPAK przeniosła swoją siedzibę z ul. Słowiańskiej 6 na ul. Harcerską 9 do nowo powstałych obiektów biurowych oraz hal magazynowo produkcyjnych. Firma w dalszym ciągu inwestuje w swój rozwój poprzez dalszą rozbudowę zakładu oraz zakup nowych urządzeń.
Ciągle rosnący popyt na produkty oferowane przez firmę OPAK spowodował, iż w 2012 r. przedsiębiorstwo powiększyło się o kolejne dwie hale - produkcyjną i logistyczną. Zakupiono nowe bardziej wydajne maszyny aby usprawnić produkcję, zapewniając szybsze i terminowe dostawy wytwarzanych produktów.
Dzięki inwestycjom podniósł się poziom innowacyjności przedsiębiorstwa, unowocześniła się jego oferta oraz procesy technologiczne, stworzone zostały nowe miejsca pracy.
W roku 2012 firma OPAK została laureatem Gazeli Biznesu 2012 i została zaliczona do grona najdynamiczniej rozwijających się firm, ponadto została wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa 2013 oraz otrzymała statuetkę Rzetelny w Biznesie 2012.

W tej kategorii Kapituła Konkursu przyznała wyróżnienie dla Miasta Szczecinek za rewitalizację Parku Miejskiego w Szczecinku.
W ramach tego przedsięwzięcia wykonano wiele różnorodnych prac polegających na zagospodarowaniu terenów parkowych, rewaloryzacji historycznego układu przestrzennego i zabytkowego parku nadjeziornego, wprowadzeniu nowych obiektów o funkcji rekreacyjnej, przebudowie istniejących ciągów pieszych i rowerowych, renowacji linii brzegowej jeziora Trzesiecko. Grawerton z gratulacjami odebrał Jerzy Hardie Douglas Burmistrz Szczecinka.

 

W kategorii „Najlepszy produkt Roku”:

Cukierki Choco TRIO CLASSIC
Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów SŁOWIANKA
– karmelki z owocowym nadzieniem oblane mleczną czekoladą

Wszystkie produkty firmy są dostępne na terenie całego kraju zarówno przez sieć hurtowni patronackich jak i w placówkach sieciowych. Kanałami tymi zajmuje się własna grupa handlowców rozmieszczona w czterech zasadniczych regionach kraju. Ponad 15% produkcji firmy sprzedawana jest także na rynki zagraniczne w krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji. Obecnie firma zabiega o nowe rynki.

 

W kategorii „Rolnicze Przedsięwzięcie Roku”:

Gospodarstwo Rolne
Szymon i Tadeusz Markiewicz

Sępolno Wielkie
za działania innowacyjne wprowadzone w gospodarstwie

Gospodarstwo Państwa Markiewicz to gospodarstwo ekologiczne, w którym uprawia się głównie: żyto ( 17 ha), grykę (34,02 ha), facelię ( 1 ha) oraz mieszankę zbożowo-strączkową (12,44 ha). Od 9 lat gospodarstwo posiada certyfikat produkcji metodami ekologicznymi, wydany przez jednostkę certyfikującą AGRO BIO TEST.
Działalność gospodarstwa skupia się głównie wokół produkcji miodu. W tym celu prowadzona jest pasieka pszczela w ilości 115 pni pszczelich, z których uzyskuje się rocznie od 2.000 do 4.000 kg miodu.
Stosując wsiewki roślin w rośliny główne uzyskuje się obfitsze zapylenie, co wpływa na wzrost plonu. Poprzez wprowadzanie do masy miodu pyłku kwiatowego (zawierającego duże ilości witamin, mikroelementów i pierwiastków śladowych) wzrasta wartość odżywcza i lecznicza miodów. Lepsze walory smakowe otrzymuje się dzięki ekologicznej uprawie roślin, które są mniej miododajne, ale posiadają bardziej skondensowany nektar. Gospodarze powrócili do korzeni tradycji pszczelarstwa, hodując pszczoły w barciach.
W gospodarstwie stopniowo dokonuje się modernizacji bazy sprzętu rolniczego, co przyczynia się do usprawnienia organizacji pracy, a ponadto wpływa na obniżenie kosztów produkcji. W miarę możliwości modernizuje się istniejące budynki oraz buduje nowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą celem poprawy funkcjonalności, bezpieczeństwa, spełnienia wymogów UE i podniesienia ogólnej estetyki.
W 2011 r. gospodarstwo uzyskało medal „Zasłużony dla rolnictwa”, a w 2012 r. zdobyło nagrodę specjalną za innowacyjność w gospodarstwie wojewódzkiego etapu ogólnokrajowego konkursu Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w kategorii Ekologiczne Gospodarstwo Towarowe oraz I miejsce w konkursie „Gospodarstwo Roku 2012 Powiatu Szczecineckiego".
Producenci miodu będą się starali o przyznanie produktowi oznaczenia: Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne i Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

W kategorii „Firma z Klasą”:

Regionalne Centrum Nefrologii w Szczecinku za uruchomienie stacji dializ, poradni nefrologicznej i oddziału nefrologiczno-inernistycznego, komfortowe urządzenie Centrum i dostosowanie dla osób niepełnosprawnych, zapewnienie pacjentom z przewlekłą choroba nerek kompleksowej opieki oraz wysoką jakość świadczonych usług, ciągłe doskonalenie oferty świadczeń oraz jakości pracy zespołu

Działa od 2009 r., odkąd Centrum Usług Medycznych Dializa sp. z o.o., przeniosła się do Szczecinka. Wcześniej, w 2007 r. rozpoczął się proces inwestycyjny w budynku byłej przychodni szpitalnej. Właściciele kompletnie przebudowali dwa poziomy budynku pod 16-stanowiskową stację dializ, poradnię nefrologiczną i oddział nefrologiczno-internistyczny. Skupia się na kompleksowej opiece nad pacjentami z przewlekłą chorobą nerek. Udziela świadczeń zachowawczych i diagnostycznych m.in. tj.: hemodializa i dializa otrzewnowa, hemodiafiltracja, techniki ciągłe, dializa ostra. Kompleksowo przygotowuje pacjentów do przeszczepu nerki.
Usługi Centrum są dla ubezpieczonych w NFZ bezpłatne. Odpłatne są świadczenia tzw. komercyjne i pobyt pacjenta na oddziale opieki długoterminowej. Centrum zatrudnia wykształconą i doświadczoną kadrę, w tym lekarzy specjalistów, nierzadko posiadających tytuł naukowy doktora i doktora habilitowanego nauk medycznych. Jest komfortowo urządzone i dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W zakresie świadczonych usług posiada Certyfikat System Zarządzania Jakością ISO 9000 – 2008.
Po okresie inwestycyjnym, Centrum skupia się na budowaniu doskonalszej oferty świadczeń oraz na ciągłej poprawie jakości pracy zespołu m.in. poprzez zakup nowoczesnych aparatów do hemodializy. Obecnie Centrum przygotowuje się do uruchomienia oddziału diabetologicznego i poradni dla pacjentów chorych na cukrzycę lub zagrożonych tą chorobą.

W tej kategorii Kapituła Konkursu również przyznała wyróżnienie. Otrzymał je „Szpital w Szczecinku” Sp. z o.o. za zapewnienia specjalistycznej i kompleksowej obsługi zdrowotnej mieszkańcom miasta i powiatu spółka „Szpital w Szczecinku”, nawiązanie w tym celu ścisłej współpracy z podmiotami z branży medycznej, które funkcjonują w byłych budynkach szpitala - Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Sp. z o.o., Centrum Kardiologii ALLENORT, Pomorskim Ośrodkiem Diagnostyki Medycznej "PODIMED" Spółka z o.o., Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka PODIMED Spółka z o.o., Centrum Usług Medycznych "Dializa” Spółka z o.o. - Regionalnym Centrum Nefrologii, NZOZ "Patronka" Sp. z o.o. i NZOZ „SALUS”. Grawerton odebrał Adam Bielicki Prezes Zarządu spółki.

 

W kategorii „Najlepszy Podmiot Działający w Usługach”:

ASGRAF S.C. za szeroki zakres i wysoki poziom świadczonych usług, profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta uwzględniające jego potrzeby

Firma Asgraf S.C. powstała w 2000 r. jako spółka cywilna działająca w zakresie reklam. Początkowo wykonywała reklamy na witrynach, tablicach, banerach, plandekach samochodów ciężarowych oraz reklamy świetlne, następnie rozwinięto produkcję o działalność drukarską oraz zakupiono nowoczesny ploter wielkoformatowy. W 2012 r. zakupiono tygiel sztancujący, dzięki któremu rozpoczęto produkcję pudełek.
Na początku 2007 r., obok działalności poligraficznej i reklamowej, firma zajęła się budową nadwozi samochodów ciężarowych, budową przyczep oraz adaptacją furgonów.
Przez cały okres swojej działalności firma powiększa swój park maszynowy, dzięki czemu proponuje swoim klientem coraz większy wachlarz wyrobów i usług swojej produkcji.
W marcu b.r. zakupiono nieruchomość z działką 3 ha w Dalęcinie, co pozwoli na dalszy rozwój firmy i zatrudnienie większej ilości pracowników.
Ciągłym staraniem firmy jest doskonalenie w zakresie zadowolenia klienta i jego obsługi. Stara się, aby każdy klient był zadowolony z otrzymanego produktu i traktował firmę nie tylko jako partnera w interesach, ale przyjazną firmę, w której można zatrzymać się i chwilę odpocząć w miłej atmosferze.

W związku z tym, że do Konkursu wpłynęły mocne kandydatury, Kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie. Otrzymał je Bar Poranek za innowacyjne podejście do serwowania posiłków, ciekawą ofertę, wysoką jakość świadczonych usług i pamięć o tradycji i chęć jej podtrzymywania. Grawerton odebrała Elżbieta Więcław.

Jedna z nominowanych firm w kategorii „Najlepszy Podmiot Działający w Usługach”- FHU AGROTNOM Marzena Nowacka za szeroką ofertę i dostosowywanie jej do oczekiwań klientów oraz wysoką jakość świadczonych usług otrzymała również Nagrodę Specjalną ufundowaną przez BGŻ Oddział Operacyjny Szczecinek. Okolicznościową statuetkę wręczyła Kinga Karapyta dyrektor szczecineckiego oddziału.

 

W kategorii „Pozagospodarcza Osobowość roku”:

Pani Jarmila Góra uznany w województwie, kraju i za granicą choreograf, założycielka zespołu tańca współczesnego „Rebelia”, który prowadzi od przeszło 30 lat

Od lat z prawdziwą pasją promuje taniec i uczy kolejne pokolenia tej sztuki. Pod jej instruktorskim okiem uczyło się już przeszło tysiąc osób. Jej charyzma, umiejętność pracy z dziećmi i młodzieżą, oraz zaangażowanie zaowocowały licznymi sukcesami. „Rebelia” zdobyła m.in. Aplauzy(Złoty,dwa Srebrne, trzy Brązowe) na najbardziej prestiżowym międzynarodowym festiwalu tanecznym w Koninie, ogólnopolskich konkursach tańca w Szczecinie, Inowrocławiu, Bydgoszczy i Suwałkach, wielokrotnie „Złote Liry” podczas konfrontacji wojewódzkich. Zespół pod jej kierownictwem jest kulturalną wizytówką Szczecinka w zaprzyjaźnionych miastach partnerskich Neustrlelitz, Bergen op Zoom, Nouyelles Sous Lens.
Jej największym sukcesem jest jednak sukces podopiecznych. Wielu z nich skończyło studia taneczne i wykonuje wyuczony zawód zarówno w kraju jak i za granicą. Warto dodać, że na temat „Rebelii” napisano 2 prace magisterskie i podyplomowe. 1 maja 2012 r. zespół obchodził 30 lecie istnienia. Z tej okazji odbył się jubileuszowy koncert, który był próbą podsumowania działalności Jarmili Góry.
Za swoją dotychczasową działalność i wkład w kulturę została uhonorowana licznymi nagrodami. W 1998 r. otrzymała honorowy tytuł „Zasłużony Działacz Kultury”, za spektakl „Po drugiej stronie lustra” nagrodę Ministra Kultury i Wojewody Szczecińskiego, a za całokształt Jubileuszowy Medal 700-lecia Szczecinka.
Od stycznia 2013 r. zgłębia sprawy samorządu miejskiego i sprawuje mandat radnej Rady Miasta Szczecinek. Poza tańcem uwielbia żeglarstwo i jazdę konno.

Natomiast wyróżnienie w kategorii „Pozagospodarcza Osobowość roku” otrzymała Pani Teresa Stalko Prezes Stowarzyszania Rozwoju Oświaty i Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych w Krosinie. Jako liderka działająca na rzecz społeczności lokalnej zrealizowała wiele projektów w zakresie pomocy społecznej i rozwoju osobistego mieszkańców Krosina. Swoim poświęceniem i zaangażowaniem udało się pozyskać środki zewnętrzne m.in. na: aktywizację społeczną i zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, działania związane z Weselem Krakowskim, Klub Integracji Społecznej, projekty „Certyfikowany Rzemieślnik” oraz „Progress – projekt aktywizacji zawodowej kobiet w Krosinie”.

 

W kategorii „Pozagospodarcze wydarzenie Roku”:

Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Podlodowym zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 72 Jesiotr Szczecinek

Zawody z cyklu Grand Prix Polski odbyły się 25-26 lutego 2012 r. w Szczecinku na jeziorze Wilczkowo. Wzięło w nich udział 19 pięcioosobowych drużyn i kilku zawodników startujących indywidualnie jako Mistrzowie swoich okręgów – łącznie 101 zawodników, którzy w trakcie rozgrywek wyłowili 600 kg ryb.
Pierwotnie zawody odbyć się miały na łowisku Wyspa na jeziorze Rosnowskim. Jednak z obawy przed nadmiernym kurczeniem się pokrywy lodowej na tym przepływowym łowisku, zdecydowano organizację Ogólnopolskich Zawodów Podlodowych powierzyć Kołu PZW „Jesiotr”. Mimo bardzo krótkiego czasu na przygotowanie tej imprezy, organizatorzy stanęli na wysokości zadania a przeprowadzone zawody zasłużyły na miano wydarzenia roku 2012.
Zawody poprzedzone zostały dwudniowymi treningami, dzięki którym uczestnicy mogli „zapoznać się” z łowiskiem. W trakcie przygotowań wędkarze mogli sprawdzić: orientacyjną głębokość poszczególnych łowisk, rodzaje ryb na poszczególnych głębokościach akwenu.

W tej kategorii Kapituła również przyznała wyróżnienie za III Festiwal Balonowy o memoriał Kurta Hummela zorganizowany przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku.
Zgodnie ze szczecinecką tradycją to widowiskowe przedstawienie odbywa się przy udziale dyrygenta, który do muzyki - była to wiązanka filmowych przebojów Johna Williamsa oraz Bolero M. Ravela - wyznacza rytm uruchamiania gazowych palników. W III edycji tej widowiskowej imprezy wzięła udział rekordowa ilość załóg. W Szczecinku gościły 32 ekipy baloniarzy z Niemiec, Polski, Danii i Wielkiej Brytanii. Była to największa tego typu impreza w Polsce.


Tradycyjnie dla laureatów Konkursu, nominowanych oraz wszystkich uczestników Gali organizator – Powiat Szczecinecki przygotował muzyczną niespodziankę. W tym roku był to koncert Aloszy Awdiejewa, któremu akompaniowali Kazimierz Adamczyk i Marek Piątek. Rosyjskiego pochodzenia językoznawca, felietonista, aktor i piosenkarz, którego miłośnicy kina znają z produkcji tj. „Europa Europa”, „Ekstradycja”, „Pułkownik Kwiatkowski”, zaśpiewał piosenki znane z płyt „Chłopcy źli”, „Piosenki z Odessy”, „Piosenki i romanse rosyjskie”, „Słowiańska dusza”.
Popularny w kraju i za granicą piosenkarz bawił szczecinecką publiczność nie tylko wyjątkowo rytmicznymi, czasem sentymentalnymi utworami, ale również swoim specyficznym poczuciem humoru. Między poszczególnymi utworami, piosenkarz mówił żartobliwie o ludzkich przywarach i słabościach. Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco.

Warto dodać, że w tym roku Gala miała wyjątkową oprawę muzyczną. Pomiędzy odczytywaniem werdyktów poszczególnych kategorii publiczność miała przyjemność wysłuchać kwartetu smyczkowego uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. O. Kolberga w Szczecinku, wokalistki ze Studia Piosenki SAPiK prowadzonego przez Krzysztofa „Ognia” Leśniewskiego - Maję Wysoczańską i Magdalenę Górecką. Fanfary zaś grali uczniowie klasy instrumentów dętych Szkoły Muzycznej.

Sponsorem Gali był Bank BGŻ Oddział Operacyjny w Szczecinku, a patronat medialny objęła Telewizja Gawex.

Wszystkim laureatom i nominowanym gratulujemy i zapraszamy do udziału w X jubileuszowej edycji Konkursu.

                                                                                                                                                                                    

tekst: Edyta Wieleba-Matyśniak

 

Załączniki:

Rozmiar:


Wystapienie Starosty.pdf

45.26 KB

 


Strona główna | Aktualności | Rada Powiatu | Starostwo | Gminy | Gospodarka | Rynek pracy | Turystyka