Zmagania strażaków ochotników

Cóż to były za emocje. W minioną sobotę (15.06) szczecinecki stadion lekkoatletyczny przy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku stał się areną zmagań strażaków ochotników. W Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, zorganizowanych przez PSP w Szczecinie, ZOSP w Szczecinie oraz Powiat Szczecinecki, udział wzięło 18 najlepszych zespołów męskich i 13 kobiecych. Rywalizację podziwiało  wielu zaproszonych gości m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski, parlamentarzyści ziemi szczecineckiej, poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska oraz poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, członkowie Zarządu, radni oraz wójtowie i burmistrzowie Powiatu Szczecineckiego. Wśród wielu kibiców obecna była także delegacja z  litewskiej gminy Rudomino i  40 osobowa grupa z Niemiec, która przyjechała do Szczecinka uczcić jubileusz 25 lecia  współpracy pomiędzy gminami Szczecinek i  Gellersen.  Wszyscy z zapartym tchem i nieskrywanym podziwem śledzili poczynania strażaków, którzy mierzyli się w dwóch konkurencjach – sztafecie i ćwiczeniach bojowych.

Przyznam szczerze, że jeszcze tak wielu strażaków w jednym miejscu nie widziałem (…) – oznajmił starosta Krzysztof Lis otwierając zawody. - Szanowni Państwo dzisiejsze zmagania to przede wszystkim weryfikacja sportowej sprawności wszystkich strażaków ochotników w województwie zachodniopomorskim, ponad 30 drużyn zarówno damskich jak i męskich. Myślę, że to też taki osobisty sprawdzian dla państwa, i waszych umiejętności związanych z niesieniem pomocy i wszelkich działań pożarniczych, które wpisują się w to wszystko co jest związane z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej. Dzisiaj możemy powiedzieć, że te formacje już w zasadzie niczym się nie różnią, są tak samo doskonale wyposażone i jest to możliwe dzięki polityce władz Wojewódzkich Ochotniczych Straży Pożarnych, za co korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować. (…) Jesteście państwo na nowym obiekcie Szczecinek Świątki, przepięknym stadionie lekkoatletycznym. Dzisiaj mogę zadeklarować, że jeżeli tylko będzie taka wola, to może stać się on areną corocznych zmagań strażaków ochotników (…)

Po zakończonych zmaganiach oczywiście przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych drużyn. Puchary i medale ufundowali posłowie na Sejm RP Małgorzata Golińska oraz Radosław Lubczyk, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, starosta szczecinecki Krzysztof Lis oraz zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Staśkiewicz. Wzajemnym gratulacjom, uśmiechom i wspólnym fotografiom nie było końca.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

Kobiety:

Wynik